Opcje przeglądania
Wkładka na figury
Wykończenie - szachownica
Szachownica z opisem
Figury obciążone
Figury z podkładką filcową
Magnetyczne
Cena
  • od
    do
Bestsellery
Szachy na prezent - zestaw z książką
Szachy na prezent - zestaw z książką
193,00 zł 143,00 zł
szt.
Szachy z książką dla dzieci
Szachy z książką dla dzieci
185,00 zł 135,00 zł
szt.
Szachy kieszonkowe - magnetyczne duże 29 cm
Szachy kieszonkowe - magnetyczne duże 29 cm
100,00 zł 90,00 zł
szt.
Kubek "Szach Mat"
Kubek "Szach Mat"
35,00 zł
szt.
Zegar szachowy - cyfrowy DGT North America
Zegar szachowy - cyfrowy DGT North America
200,00 zł 180,00 zł
szt.
Zegar szachowy - cyfrowy DGT Easy czarny
Zegar szachowy - cyfrowy DGT Easy czarny
120,00 zł
szt.

W tej kategorii znajdziemy szachy turniejowe, które doskonale nadają się do nauki gry w domu, ćwiczeń na zajęcia szachowe dla dzieci oraz do profesjonalnego treningu i analizy partii.

Szachy klasyczne posiadają bierki w stylu Staunton, który jest oficjalnym standardem turniejowych figur, zatwierdzonym przez Międzynarodową Federację Szachową.

Charakterystyczne cechy tego typu to: Król, który jest najwyższą figurą w formie kolumny z koroną zwieńczoną krzyżem. Hetman (królowa lub królówka) jest nieco mniejszy niż król i ma koronę z maleńką kulką na szczycie. Goniec posiada mitrę biskupią w stylu zachodnim dlatego też w wersji anglojęzycznej jest nazywany biskupem. Skoczek ma głowę i szyję konia. Wieża ma obronny kształt z szeroką podstawą. Pionek jest najmniejszy i jest to kolumna zakończona kulą. Bierki przedstawiające ludzkie postacie (król, królowa, goniec i pionek) mają płaski kołnierz oddzielający ciało od głowy. 

Zestawy w tej kategorii posiadają szachownice drewniane wykonane metodami intarsji oraz nadruku.

Szachownica intarsjowana oznacza, że pola białe i czarne na szachownicy powstają poprzez naprzemienne uzupełnienie na desce kwadratowych kawałków z cienkiej warstwy ciemnego drewna jednego gatunku z drewnem jasnym innego gatunku. Intarsja jest techniką zdobienia polegającą na łączeniu dwóch gatunków drewna tak jak widoczna poniżej szachownica wykonana z orzecha i jaworu. Szachownice wykonywane  w ten sposób są uznawane za jedne z najbardziej eleganckich.

Szachownica nadrukowana, w której pola jasne lub ciemne wykonane są poprzez nadrukowanie ich na drewno lub tworzywo sztuczne, a pola przeciwne pozostają w kolorze bazowym deski, tworząc w ten sposób efekt szachownicy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium