Jakie szachy kupić?

W tym poradniku dowiesz się, jak wybrać najlepszy zestaw szachowy dla siebie lub  osoby, której chcesz sprawić przyjemność. Ponieważ szachy to doskonały prezent praktycznie na każdą okazję. 

Wiemy, że wybór szachów może nie być taki prosty jak to się wydaje.

Dlatego naszym celem było stworzenie sklepu szachowego, który będzie przyjazny dla odbiorcy - w tym również dla osób, które nie mają zbyt dużej wiedzy na temat królewskiej gry.

Przed kupnem szachów warto zastanowić się, kto i gdzie najczęściej będzie z nich korzystać, aby ułatwić Wam wybór, produkty w naszym sklepie zostały podzielone na kategorie, zgodnie z ich przeznaczeniem i wyglądem, a ostatni człon w nazwie większości produktów zawiera informację o szerokości szachownicy podaną w centymetrach.

Zestawy promocyjne idealne na prezent

Na początek warto sprawdzić naszą ofertę promocji w menu głównym, gdzie znajdziemy zestawy po obniżonych cenach.

Wśród nich - Szachy na prezent z książką “Gambit królowej” na podstawie, której nakręcono hitowy serial Netflixa. Taki podarunek z pewnością ucieszy naszych najbliższych i znajomych, którym spodobał się ten serial. Znakomitym prezentem dla osób, które chcemy zachęcić do rozpoczęcia przygody z królewską grą, będzie zestaw z książką do nauki gry dla początkujących.

Szachy na prezent

Szachy dla początkujących

Szachy dla dzieci

Jeśli chcemy zachęcić dziecko do gry w szachy, to najlepszym wyborem będzie nasz zestaw: Szachy z książką do nauki gry dla dzieci, w promocyjnej cenie.

W tej kategorii znajdziemy również Szachy i warcaby zestaw 2 gier - w cenie jednej, które zapewnią rozrywkę dla całej rodziny.

Szachy z książką dla dzieci

Szachy i warcaby

 

Szachy klasyczne

To najpopularniejszy typ zestawów szachowych na świecie, z figurami w ponadczasowym w stylu, który docenią miłośnicy klasyki. Doskonale nadają się do gry w domu, dla osób początkujących, jak i zaawansowanych

W tej kategorii znajdziemy piękne duże szachy, w których zarówno szachownica, jak i figury zostały wykonane z drewna. Zestawy te posiadają składaną kasetkę z wewnętrzna wkładką na figury, co sprawia, że po złożeniu zajmują one niewiele miejsca

 

Polecamy również szachy turniejowe z deską szachową wykonaną z dwóch rodzajów drewna oraz pięknymi drewnianymi figurami i osobną kasetą na bierki. Są to bardzo eleganckie zestawy, które postawione w salonie będą niezwykłą ozdobą pomieszczenia. Podarowane w formie prezentu wywołają uśmiech na twarzy każdego szachisty.

 

Szachy tradycyjne

Szachistom rekreacyjnym, którzy grają okazjonalnie z rodziną lub przyjaciółmi, polecamy szachy z tej kategorii. Znajdziemy tu zestawy wykonane tradycyjnymi metodami przez polskich rzemieślników. Jednym z najpopularniejszych zestawów są Szachy góralskie Podhale z drewnianą szachownicą zdobioną ręcznie metodą wypalania.

Zdecydowanie warte uwagi są również Szachy tradycyjne z wypalaną szachownicą i charakterystycznymi figurami.

Szachy góralskie Podhale

Szachy tradycyjne

 

Szachy podróżne

To zestawy doskonale nadające się do gry w czasie dłuższej podróży. Do wyboru mamy szachy drewniane ze składaną kasetką, które wyglądają zupełnie jak zestawy klasyczne i na pierwszy rzut oka trudno uwierzyć, że są to szachy magnetyczne. Następnie mamy filigranowe zestawy wtykane, które zajmują niewiele miejsca i zmieszczą się w każdej torbie.

Szachy drewniane wyprodukowane w Polsce
Produkty najwyższej jakości wytwarzane przez polskich rzemieślników
Szachy profesjonalne - zestaw z zegarem
Szachy profesjonalne - zestaw z zegarem
619,00 zł 599,00 zł
szt.
Szachy klasyczne - drewniane duże 54 cm
Szachy klasyczne - drewniane duże 54 cm
260,00 zł
szt.
Szachy tradycyjne Wypalane - drewniane duże 47 cm
Szachy tradycyjne Wypalane - drewniane duże 47 cm
230,00 zł
Szachy rzeźbione Królewskie - drewniane duże 44 cm
Szachy rzeźbione Królewskie - drewniane duże 44 cm
210,00 zł
Szachy na prezent - zestaw z książką Gambit królowej
Szachy na prezent - zestaw z książką Gambit królowej
153,00 zł 143,00 zł
szt.
Szachy z książką dla dzieci
Szachy z książką dla dzieci
245,00 zł 225,00 zł
szt.
Szachy i warcaby zestaw 2 gier - duże 48 cm
Szachy i warcaby zestaw 2 gier - duże 48 cm
215,00 zł
Szachy podróżne - zestaw z zegarem
Szachy podróżne - zestaw z zegarem
280,00 zł 270,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium