Jakie szachy kupić?

W tym poradniku dowiesz się jak wybrać najlepszy zestaw szachowy dla siebie lub dla osoby, której chcesz sprawić przyjemność. Ponieważ szachy to doskonały prezent praktycznie na każdą okazję. 

Wiemy, że wybór szachów może nie być taki prosty jak to się wydaje.

Dlatego naszym celem było stworzenie sklepu szachowego, który będzie przyjazny dla odbiorcy w tym również dla osób, które nie mają zbyt dużej wiedzy na temat królewskiej gry.

Przed kupnem zestawu warto zastanowić się, kto i gdzie najczęściej będzie z niego korzystać, aby ułatwić Wam wybór produkty w naszym sklepie zostały podzielone na kategorie zgodnie z ich przeznaczeniem i wyglądem, a ostatni człon w nazwie każdego produktu zawiera informację o szerokości szachownicy podaną w centymetrach.

Szachy klasyczne

to najpopularniejszy typ zestawów szachowych na świecie, z figurami w ponadczasowym w stylu, który docenią miłośnicy klasyki. Doskonale nadają się do gry w domu, dla osób początkujących, jak i zaawansowanych

W tej kategorii znajdziemy piękne duże szachy, w których zarówno szachownica, jak i figury zostały wykonane z drewna. Zestawy te posiadają składaną kasetkę z wewnętrzna wkładką na figury, co sprawia, że po złożeniu zajmuje on niewiele miejsca.

Szachy klasyczne Wenge - drewniane duże 53 cm

Szachy klasyczne Orzech - drewniane duże 53 cm

Szachy klasyczne Mahoń - drewniane duże 53 cm

Szachy klasyczne Jawor - drewniane duże 53 cm

Polecamy również szachy turniejowe z deską szachową wykonaną z dwóch rodzajów drewna oraz pięknymi drewnianymi figurami i osobną kasetą na bierki. Są to bardzo eleganckie zestawy, które postawione w salonie będą niezwykłą ozdobą pomieszczenia. Podarowane w formie prezentu wywołają uśmiech na twarzy każdego szachisty.

Szachy turniejowe Orzech - drewniane duże 48 cm

Szachy turniejowe Wenge - drewniane duże 48 cm

Szachy tradycyjne

Szachistom rekreacyjnym, którzy grają okazjonalnie z rodziną lub przyjaciółmi, polecamy szachy z tej kategorii. Znajdziemy tu zestawy wykonane tradycyjnymi metodami przez polskich rzemieślników. Zdecydowanie warte uwagi są Szachy góralskie Podhale z drewnianą szachownicą i figurami zdobionymi ręcznie metodą wypalania. Produkt ten dostępny jest w trzech różnych wymiarach. 

Kolejnym wyróżniającym się zestawem tej kategorii są Szachy zdobione Czereśnia, które są wyjątkowe, nie tylko ze względu na okrągły kształt szachownicy ale również ręcznie rzeźbioną kasetę.

Szachy góralskie Podhale - drewniane duże 52 cm

Szachy zdobione Czereśnia - drewniane średnie 35 cm

Szachy podróżne

To zestawy doskonale nadające się do gry w czasie dłuższej podróży. Do wyboru mamy szachy drewniane ze składaną kasetką, które wyglądają zupełnie jak zestawy klasyczne i na pierwszy rzut oka trudno uwierzyć, że są to szachy magnetyczne. Następnie mamy zestawy kieszonkowe, które są lekkie i cienkie (ich grubość po złożeniu to zaledwie 1 cm), bez problemu zmieszczą się nawet do kieszeni kurtki lub płaszcza. Ostatni rodzaj w tej kategorii to zestawy z bierkami wtykanymi, które należą do najmniejszych dostępnych w naszej ofercie. 

Szachy magnetyczne Wenge - drewniane średnie 27 cm

Szachy kieszonkowe - magnetyczne małe 15 cm

Szachy turystyczne - wtykane małe 17 cm

Szachy dekoracyjne

Każdy z zestawów, znajdujących się w tej kategorii, będzie znakomitym uzupełnieniem wnętrza i doda pomieszczeniu elegancji. Taka nieoczywista dekoracja przyciąga uwagę i jest świetnym sposobem na “przełamanie lodów” podczas przyjęcia lub spotkania biznesowego. Patrząc na modele takie jak Londyn, Nowy Jork, Napoleon, czy król Artur bez problemu znajdziemy temat do rozmowy nie tylko o szachach, ale również o architekturze, historii czy sztuce. Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla wyjątkowej osoby to jest to najlepszy wybór.

Szachy dekoracyjne Nowy Jork - 38 cm szerokości

Szachy dekoracyjne Londyn - 38 cm szerokości

Szachy dekoracyjne Napoleon - 44 cm szerokości

Szachy dekoracyjne król Artur - 44 cm szerokości

Szachy dla dzieci

Jeśli chcemy zachęcić dziecko do gry w szachy, to najlepszą opcją będą kolorowe zestawy silikonowe z miękkimi i wytrzymałymi bierkami oraz szachownicą odporną na zachlapania.

Szachy turniejowe pomarańczowo-morskie - silikonowe duże 52 cm

Szachy turniejowe różowo-granatowe - silikonowe duże 52 cm

Szachy turniejowe zielono-niebieskie - silikonowe duże 52 cm

Szachy turniejowe żółto-zielone - silikonowe duże 52 cm

Ciekawą propozycją dla najmłodszych będą szachy japońskie “Złapmy lwa” dostępne w dwóch wersjach: podstawowej 3x4 i bardziej zaawansowanej 9x9. W tej grze bierki z symbolami zwierząt posiadają kropki wskazując sposób poruszania się danej figury. Pozwala to na rozpoczęcie gry bez konieczności zapamiętywania ruchów. 

Szachy japońskie Shogi złapmy lwa - dla dzieci rozmiar 3x4

Szachy japońskie Shogi złapmy lwa - dla dzieci rozmiar 9x9

Świetnym wyborem dla całej rodziny będzie zestaw 3 gier: szachy, warcaby i backgammon, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Szachy warcaby i backgammon zestaw 3 gier - małe 27 cm

Szachy warcaby i backgammon zestaw 3 gier - średnie 41 cm

Szachy warcaby i backgammon zestaw 3 gier - duże 45 cm

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium