zwrot30-dni na zwrot za darmo
 
 
facebook instagram
Zegar szachowy BHB - instrukcja obsługi

Klasyczny zegar szachowy BHB napędem mechanicznym - instrukcja obsługi

Uwaga: przed pierwszym użyciem należy uważnie przeczytać instrukcję i stosować się do zaleceń w niej zawartych.

Zegar szachowy BHB

  • Standardowo zegary wysyłane są w pełni nakręcone i nie ma potrzeby ich nakręcania przed pierwszym uruchomieniem. Zaleca się nakręcać zegar po każdej grze. Aby to zrobić należy bardzo delikatnie przekręcić 4) pokrętła do nakręcania zegara, obracając nimi w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (w lewo) do momentu, aż poczujemy opór (uwaga: zbyt mocne dokręcenie mechanizmu może spowodować jego uszkodzenie, dlatego należy to robić z wyczuciem).

 

  • Aby ustawić czas gry na zegarze musi być on nieaktywny. Zegar jest zatrzymany gdy oba 1) przyciski startu gry są w pozycji pośredniej i żaden z nich nie jest dociśnięty do końca. Jeśli 3) wskaźnik ruchu zegara nie obraca się na żadnej tarczy, to znaczy, że zegar został prawidłowo zatrzymany. Czas ustawiamy korzystając z 5) pokrętła do ustawienia czasu, obracając nim (w prawo) zgodnie z ruchem wskazówek zegara (uwaga: obracanie nim w przeciwnym kierunku może spowodować rozkalibrowanie zegara). Przykładowo chcąc ustawić czas na 30 min należy ustawić dużą wskazówkę na godzinie 6. 

 

  • Aby rozpocząć grę należy docisnąć do końca 1) przycisk startu gry po stronie osoby, która wykonuje ruch jako druga, w ten sposób zegar zaczyna odliczać czas dla przeciwnika. Po wykonaniu ruchu należy nacisnąć 1) przycisk startu gry po swojej stronie, by uruchomić odliczanie czasu przeciwnika.

 

  • Na obu tarczach znajdują się 2) flagi, gdy wskazówka minutowa ich dotknie rozpoczyna się ostatnie 5 minut gry. Opadnięcie flagi informuje o upłynięciu czasu przeznaczonego na grę lub o rozpoczęciu kolejnej pełnej godziny jeśli gra jest ustawiona na czas dłuższy niż godzinę.
Szachy drewniane wyprodukowane w Polsce
Produkty najwyższej jakości wytwarzane przez polskich rzemieślników
Szachy na prezent - zestaw z zegarem
Szachy na prezent - zestaw z zegarem

359,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl