Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gigant e-sportowy TSM podpisuje kontrakt z Hikaru Nakamurą, to ich pierwszy zawodowy szachista

2020-08-29
Zdjęcie: Andreas Kontokanis na licencji Wikimedia Commons: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nakamura_Hikaru_with_blue_t-shirt_(30094046333).jpg

Organizacja e-sportowa TSM podpisała kontrakt z pierwszym zawodowym szachistą, amerykańskim arcymistrzem i pięciokrotnym mistrzem USA Hikaru Nakamu

Najmłodszy Amerykanin, który kiedykolwiek zdobył zaszczytny tytuł arcymistrza w wieku 15 lat, Nakamura jest uważany za jednego z najlepszych graczy na świecie, regularnie plasując się obok mistrza świata Magnusa Carlsena jako jeden z największych żyjących arcymistrzów szachowych.

Obecnie 32-letni Nakamura, jest też bardzo aktywny  w mediach społecznościowych, z ponad 170 000 obserwującymi na Twitterze i kanałem Twitch, gdzie na żywo transmituje grę w szachy i wyjaśnia swoim widzom różne strategie. W momencie ogłoszenia, kanał Nakamury miał ponad 500 000 obserwujących i transmitował na żywo do ponad 18 000 osób. Nakamura jest liderem w szachach na Twitchu i pomaga w organizowaniu turniejów, odkąd jeden z jego głównych sponsorów, Chess.com, nawiązał współpracę z platformą w 2017 roku.

To ma sens, że TSM - jedna z największych organizacji e-sportowych z dedykowanymi zespołami obejmującymi między innymi Fortnite, League of Legends i Valorant - chciałaby dodać do swojej listy kogoś takiego jak Nakamura.

W szachy nie gra się za pomocą klawiatury i myszy na ekranie, ale jest to jedna z najstarszych gier na świecie. Posiadają również silną globalną społeczność, która gra w gry online na każdej możliwej platformie oraz profesjonalną organizację rankingową (FIDE), która od dziesięcioleci pomaga w organizowaniu turniejów o ugruntowanej pozycji. E-sport i szachy wydają się sprytnym połączeniem.

Po ogłoszeniu, że Nakamura dołączył do TSM, inna organizacja e-sportowa Cloud9 nieśmiało zaprosiła rywala Nakamury, Carlsena, do rozważenia  zaangażowania się w tę branżę.


Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixelpixel