Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

O nas

Sklep szachowy Na Szachownicy, powstał z sentymentu do czasów, o których słuchaliśmy w dzieciństwie, jak mecz Polska - USA w 1962, gdy do Warszawy przyleciał legendarny Bobby Fischer, a sala w hotelu, w którym odbywało się spotkanie pękała w szwach.

            Podczas wieczornych partii z niedowierzaniem słuchaliśmy jakie zainteresowanie na całym świecie wzbudzał mecz o szachowe mistrzostwo świata z 1972 roku, pomiędzy Borysem Spasskim ze Związku Radzieckiego, a wspomnianym wcześniej Fischerem. Mecz, w który zaangażowane były władze najwyższego szczebla z obu krajów, określany był mianem pojedynku ZSRR z przedstawicielem wolnego świata. Oglądany był przez tłumy na sali oraz miliony przed telewizorami na całym świecie - nie tylko w domach, również w zakładach pracy i na ulicach. Było to apogeum popularności szachów, które można porównać jedynie z dzisiejszą popularnością finałów mistrzostw świata w piłce nożnej. 

 

Naszym marzeniem jest by powróciła ta atmosfera powszechnej fascynacji szachami.

             Dlatego pokazujemy ich atrakcyjną stronę poprzez prezentowanie na blogu inspirujących historii zawodowców i amatorów o tym jak królewska gra wpłynęła na ich życie. Dołożyliśmy wszelkich starań by oferowane w naszym sklepie produkty były opisane w sposób prosty i zrozumiały dla wszystkich. Napisaliśmy specjalny poradnik Jakie szachy wybrać? by nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z królewską grą bez problemu znalazły idealny zestaw dla siebie. Nasz asortyment jest dostosowany do różnych typów graczy, doskonale sprawdzi się w domu, w parku, umili czas podczas długiej podróży i w czasie turniejowych zmagań. Wyselekcjonowane przez nas zestawy dekoracyjne dodadzą uroku w każdym pomieszczeniu, a swoim atrakcyjnym wyglądem będą prowokowały do gry i rozmowy na ich temat.

              Szachy to sport, który nie wyklucza nikogo niezależnie od rasy, płci, wyznania, wagi i wzrostu. Nieważne czy jesteś biedny czy bogaty liczy się tylko to jak dobry jest twój kolejny ruch.

pixelpixel