Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Magnus Carlsen i jego nie tylko wściekłe tweety

2020-07-10
Magnus Carlsen i jego nie tylko wściekłe tweety
 
 
 

"Gdy jesteś najlepszy i zarozumiały, wiele osób uwielbia patrzeć jak ci się nie udaje. Cieszcie się tym póki macie okazję, zasługujecie na to."

Tweet tej treści został zamieszczony na oficjalnym profilu Magnusa Carlsena obecnego Mistrza Świata w szachach po przegranej z Hikaru Nakamurą w półfinale internetowego turnieju Lindores Abbey Rapid Challenge.

Patrząc na ten wpis widać ewidentnie, że był on pisany pod wpływem emocji, a nam nasunął się jeszcze jeden wniosek. Wygląda na to, że profile społecznościowe Magnusa są prowadzone przez niego osobiście (przynajmniej w dużym stopniu), a nie jak w przypadku większości gwiazd jego formatu przez firmy PR.

Zainspirowało nas to do wzięcia pod lupę jego profili na Facebooku, Instagramie i Twitterze, by sprawdzić jakim człowiekiem jest norweski arcymistrz lub przynajmniej jak chce byśmy go widzieli.

Sukces i spełnione marzenia

So happy to finally become World Champion!! Thanks for all your support!

Opublikowany przez Magnusa Carlsena Piątek, 22 listopada 2013

Honoured to unveil the first #chess stamp in Norway prior to the start of the #ChessOlympiad in Tromsø. Congratulations to the Norwegian Chess Federation on their 100 year anniversary!

Opublikowany przez Magnusa Carlsena Piątek, 1 sierpnia 2014

Ready to cross one thing off my #bucketlist ... Don’t miss my guest appearance on The Simpsons this Sunday at 8/7c on FOX! #TheSimpsons #PlayMagnus #Chess

Opublikowany przez Magnusa Carlsena Piątek, 17 lutego 2017

Magnus Carlsen w szachach osiągnął praktycznie wszystko co jest możliwe do zdobycia. Za co został uhonorowany przez Norweską pocztę zamieszczeniem jego wizerunku na znaczku pocztowym z okazji 100 lecia Norweskiego Związku Szachowego. Bycie najlepszym szachistą globu pozwala na spełnienie innych marzeń takich jak poznanie osobiście swoich sportowym idoli w tym Christiano Ronaldo i Therese Johaug czy gościnny występ w najpopularniejszym serialu animowanym na świecie "Simpsonowie".

Ekipa Magnusa

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

A good way to end game day 4: Enjoying a few good laughs and some good Georgian food with my team.

Post udostępniony przez Magnus Carlsen (@magnus_carlsen)

Key member of the Carlsen team (also known as The Muppet Show). #shamkir2015

Opublikowany przez Magnusa Carlsena Środa, 22 kwietnia 2015
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

All in all, a nice way to end the weekend. #chess #carlsenanand

Post udostępniony przez Magnus Carlsen (@magnus_carlsen)

Jak przystało na gwiazdę światowego formatu, Norweg prawie nigdy nie pojawia się publicznie sam. Podczas turniejów zawsze towarzyszą mu jego ojciec oraz prywatny kucharz. Czasem jest z nim także jedna z trzech sióstr, natomiast pozostali członkowie zespołu zmieniają się w zależności od rangi wydarzenia.

Sportowiec pełną gębą

pixelpixel